W szpitalu Łubinowa opieka nad kobietą zaczyna się już na samym początku ciąży, gdy mama jeszcze ze swoim maluszkiem w brzuchu zdecyduje się na wybranie naszego szpitala. Wtedy rozpoczynamy realizowanie specjalnego planu opieki, którego rezultatem ma być jak najlepsze przygotowanie mamy do porodu, bezpieczne rozwiązanie ciąży oraz, to co nas wyróżnia spośród innych placówek, czyli pomoc mamie i jej dzieciątku już po wyjściu ze szpitala, w trakcie okresu połogu.

Koordynowaną opiekę nad kobietą w ciąży (KOC) realizujemy w Łubinowej od ponad 5 lat. Program zakłada kompleksową opiekę dla kobiety, która na każdym etapie ciąży, w trakcie porodu i w okresie połogu może skorzystać z pomocy położnych i lekarzy szpitala.

W trakcie ciąży dbamy o to, aby młoda mama mogła zapoznać się z naszą placówką. Kobiety odwiedzają nasz szpital, poznają personel Łubinowej, naszych lekarzy i Panie położne, które spotykają także na zajęciach szkoły rodzenia, realizowanych przez Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore (Więcej: https://www.narodziny.com.pl/szkola-rodzenia/) –Zauważamy, że pacjentki przyjeżdżające do Łubinowej z akcją porodową, które wcześniej zapoznały się ze szpitalem i z naszym personelem, są spokojniejsze i czują się bardziej bezpieczne. A my w trakcie ich pobytu w Łubinowej staramy się, aby czuły się u nas jak w domu, oraz pomagamy im w opiece nad maluszkami – mówi Katarzyna Cegiełka, położna ze specjalizacją neonatologii w naszej placówce.

Po porodzie, gdy mama wraz z dzidziusiem jest na sali poporodowej, kontynuujemy naszą opiekę w oparciu o system „rooming-in”. Noworodek stale przebywa ze swoją mamą, której nasz personel pomaga w przygotowaniach do samodzielnej opieki już po powrocie do domu.

Program koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży wyróżnia fakt, że po wyjściu ze szpitala nadal zapewniamy pacjentkom pomoc przez cały okres połogu – Jeśli u mamy lub jej dziecka pojawi się problem zdrowotny, który będzie wymagał konsultacji z położną czy z lekarzem, wówczas może ona zgłosić się do Łubinowej. My znamy całą historię ciąży, pobytu w szpitalu, dzięki temu szybciej diagnozujemy i rozwiązujemy dany problem. Placówki bez programu KOC nie zapewniają stałej opieki w okresie połogu, to nas wyróżnia – tłumaczy Ewa Pytel, Przełożona Pielęgniarek i Położnych w Łubinowej.

Specjalnie dla kobiet w okresie połogu i ich dzieci nasz szpital organizuje także dodatkowo bezpłatne konsultacje z fizjoterapeutą, logopedą i położną. Konsultacje odbywają się w Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore (Więcej: https://www.narodziny.com.pl/in-corpore-badania-dla-niemowlakow-i-ich-mam-w-okresie-pologu/).

Poprzez kompleksową opiekę naszego personelu dla pacjentek na każdym etapie ciąży, w trakcie porodu i w okresie połogu, zapewniamy pacjentkom stałą możliwość uzyskania od nas wsparcia i pomocy. Naszym celem jest zapewnienie mamom i ich Łubiniątkom najlepszej opieki oraz troska o ich samopoczucie – chcemy, aby każda kobieta poczuła, jak bardzo jest dla nas ważna.

Szpital Łubinowa 3 © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone.