Często już na długo przed narodzinami rodzice kupują akcesoria dla swojego maluszka i przygotowują dla niego pokój. Multifunkcjonalny wózek, przewijak czy miękki śpiwór z naturalnego materiału – te wszystkie rzeczy są ważne, ale żeby zapewnić dziecku wygodę i możliwość właściwego rozwoju, potrzebna jest także wiedza. Czy wiedzieliście, że nieodpowiednie ustawienie łóżeczka może doprowadzić do wady postawy, a po sposobie ssania smoczka przez malucha można stwierdzić, czy ma on predyspozycje do wady wymowy? Dokonując oceny rozwoju psychoruchowego małego dziecka należy wziąć pod uwagę nie tylko rozwój ruchowy, lecz także rozwój funkcji poznawczych, społecznych i mowy. Nawet takie szczegóły mogą wywołać poważne konsekwencje. Dlatego, aby do nich nie doprowadzać, dla naszych pacjentek w okresie połogu i ich maluszków oferujemy bezpłatne konsultacje z logopedą, fizjoterapeutą i położną w Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore!

Rozwój dziecka w pierwszych tygodniach po narodzinach jest szczególnie ważny. Niestety często z powodu braku doświadczenia młodzi rodzice popełniają błędy w opiece nad niemowlakiem. Nie dotyczy to tylko ich – mamy, mające pierwszy poród już dawno za sobą, mają tendencję do powielania przy kolejnym dziecku tych samych błędów.

Bezpłatne badania w Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore dla mam w okresie połogu i ich dzieci to dopełnienie naszej misji, którą jest holistyczna opieka nad wszystkimi pacjentami. Chcemy pomagać rodzicom w opiece nad maleństwem, dzieląc się z nimi swoją wiedzą.

Zaproszenie na konsultacje otrzymuje każda mama w dniu wypisu do domu każda mama, która wybrała do porodu szpital Łubinowa. Wizyta zaczyna się od badania logopedycznego. Nasi specjaliści sprawdzają, czy maluszek poprawnie oddycha, sprawdzają koordynację ruchową jego języka i warg, a także długość wędzidełka (zbyt krótkie wędzidełko może prowadzić m.in. do niedostatecznej ilości uzyskiwanego pokarmu podczas karmienia piersią). Taka wizyta pomaga szybko wykryć i zapobiegać rozwojowi objawów, które w przyszłości mogą doprowadzić m.in. do wady wymowy.

Po badaniu logopedycznym, fizjoterapeuta ocenia napięcie mięśniowe, obserwując wykonywane przez dziecko ruchy i jego ułożenie ciała. W procesie rozwoju ważne są nawet takie szczegóły jak odpowiednie położenie dziecięcego łóżeczka w pokoju – nieodpowiednie ustawienie przy ścianie, wymuszające na niemowlęciu patrzenie tylko w jedną stronę, może w przyszłości zwiększyć ryzyko rozwoju wad postawy. Na szczęście wykrycie nieprawidłowości w tak wczesnym etapie to szansa na bezinwazyjne wyleczenie dziecka. Ostatnim etapem wizyty są konsultacje dla mamy u położnej i fizjoterapeutki. Położna troszczy się o komfort psychiczny mamy, sprawdzając jej samopoczucie oraz odpowiadając na wszystkie pytania i wątpliwości. Fizjoterapeutka zajmuje się dolegliwościami wynikającymi ze zmian w organizmie kobiety, jakie zachodzą w trakcie ciąży i po porodzie. Dzięki dopasowanym ćwiczeniom można je leczyć bez ingerencji farmakologicznej czy chirurgicznej.

Opiekujemy się mamą w trakcie trwania ciąży, pomagamy jej maleństwu przyjść na świat, ale nie chcemy, aby tutaj nasza rola się kończyła. Troszczymy się o nasze pacjentki także po porodzie i pomagamy im w dalszej opiece nad Łubiniątkami. Bezpłatne badania w Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore to nasze podziękowanie dla wszystkich kobiet, które zaufały nam i zdecydowały się na poród w szpitalu Łubinowa 3.

Szpital Łubinowa 3 © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone.