Szpital położniczo – ginekologiczny ŁUBINOWA przystąpił do pilotażowego programu Ministerstwa Zdrowia: „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 sierpnia 2019 r. w sprawie programu pilotażowego „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”

Program pilotażowy „DIETA MAMY”- informacje dla pacjentek
Obowiązuje od: 01 04 2020 r

Program ma na celu wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym oraz propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród kobiet ciężarnych i mam.

Sposób realizacji założonych celów odbywa się głównie poprzez zapewnienie pacjentkom:

– 5 posiłków dziennie o odpowiedniej kaloryczności, dostosowanej do danego okresu trymestru ciąży albo okresu karmienia piersią,

– konsultacji dietetycznych,

– poradnictwa i edukacji dotyczącej prawidłowego żywienia.

Pacjentki biorące udział w programie proszone będą o podpisanie oświadczenia wyrażającego zgodę na udział w programie.
Podczas hospitalizacji Panie mogą skontaktować się z dietetykiem, który przeprowadzi konsultację dietetyczną oraz omówi i wyjaśni najważniejsze zasady dotyczące żywienia kobiet w ciąży i kobiet karmiących.

Zamiar skorzystania z konsultacji dietetycznej można zgłosić położnej oddziału.
Spotkania z dietetykiem odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. od 12:00 do 15:00

Dodatkowo przez 2 miesiące po wyjściu ze szpitala mogą Panie kontaktować się z dietetykiem naszego Szpitala drogą mailową pod adresem: szpital@narodziny.com.pl

Wszelkie informacje w zakresie prawidłowego odżywiania kobiet w ciąży i kobiet karmiących znajdą Panie także na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl. W ramach funkcjonowania Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEŻ) mogą Panie również uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line pod adresem: www.poradnia.ncez.pl.
Zapraszamy również do zgłaszania uwag pozytywnych oraz negatywnych dotyczących serwowanych posiłków bezpośrednio do dietetyka Szpitala oraz do personelu medycznego oddziału położniczego.

Jadłospis:

Jadłospis – od 21.04.2020 r.

Jadłospis – od 28.04.2020 r.

Jadłospis – od 18.06.2020 r.

Jadłospis – 09.07.2020 r.

Szpital Łubinowa 3 © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone.