Szpital Łubinowa 3 zwyciężył w rankingu „Maluchy na brzuchy”! Zajęliśmy pierwsze miejsce i zostaliśmy nagrodzeni złotym medalem za najczęstszą, spośród wszystkich placówek, realizacje prawa do dwugodzinnego kangurowania po porodzie!

„Maluchy na brzuchy” to jedyny ranking polskich porodówek pod kątem realizacji prawa do nieprzerwanego, dwugodzinnego kontaktu skóra do skóry po porodzie. Ranking powstał na podstawie analizy raportów z ankiet, organizowanych przez Fundację Rodzić po Ludzku. Fundacja prowadzi portal GdzieRodzić.info, na którym każda kobieta może ocenić opiekę, jaką została otoczona w szpitalu, w którym urodziła dziecko. Według opinii pacjentek, nasz szpital zapewnił możliwość dwugodzinnego kangurowania aż w 88% przypadków, co jest najwyższym wynikiem spośród wszystkich placówek!

Kontakt skóra do skóry, zwany także kangurowaniem, jest w naszej placówce stale promowany już od kilku lat. Stosujemy go nie tylko po porodzie naturalnym, ale także po cesarskim cięciu. Więcej informacji o zaletach kangurowania oraz o tym, w jaki sposób promujemy kontakt skóra do skóry, przeczytasz w naszym artykule: Kangurowanie – dlaczego jest takie ważne.

Cały ranking możecie zobaczyć na stronie internetowej Maluchy na brzuchy: „Maluchy na brzuchy” – wyniki. Jesteśmy bardzo dumni z wyróżnienia i cieszymy się, że tak wielu naszych małych pacjentów, i ich rodzice, mogą korzystać z zalet kangurowania!

Szpital Łubinowa 3 © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone.