CHWALIMY SIĘ …..

Szpital Położniczo-Ginekologiczny – ŁUBINOWA w Katowicach został wyposażony w urządzenie do niszczenia COVIDa-19.

To innowacyjny robot do dezynfekcji UV.
Szpital Łubinowa w Katowicach to nowoczesny obiekt spełniający wszystkie wymagania stawiane obiektom ochrony zdrowia.

Nasza misją jest nowoczesność bez kompromisów.
Od lat dbamy o rozwój i systematyczne podnoszenie jakości udzielanych świadczeń. Chcemy poinformować ,że jesteśmy jednym z 9 szpitali w Polsce i 200 w Europie, które Komisja Europejska doposażyła w wysokiej klasy urządzenia do dezynfekcji, w ramach nieustannych wysiłków na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. W wyniku przetargu przeprowadzonego przez Komisję Europejską, oraz Polskiej Federacji Szpitali na przełomie maja i czerwca br. trafiło do polskich szpitali dziewięć najnowocześniejszych technologicznie urządzeń do dezynfekcji  i dekontaminacji pomieszczeń o nazwie UVD Robot.

Robot, który zrobił zawrotną karierę w szpitalach na całym świecie, jest urządzeniem przerywającym łańcuch zakażeń i niwelującym skupiska patogenów w określonym środowisku dzięki promieniom UV-C.

Celem wdrożenia autonomicznych robotów do dezynfekcji UVD Robot jest zapewnienie sterylnego środowiska w placówkach medycznych bez narażania personelu na niepotrzebne ryzyko, co jest kluczowe w procesie przerwania łańcucha przenoszenia się wirusa. Technologia UVD Robot oparta jest na procesie fizycznym, polegającym na emisji promieni UV-C. Jest bezpieczna dla personelu, gdyż nie wymaga użycia chemicznych środków dezynfekujących oraz transportu i przechowywania jakichkolwiek toksycznych, niebezpiecznych lub żrących chemikaliów do dezynfekcji.

Personel obsługuje robota zdalnie za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

W przeciwieństwie do wielu stacjonarnych robotów do dezynfekcji, UVD Robot jest mobilnym, w pełni autonomicznym robotem, który integruje skoncentrowane światło UV-C w celu niszczenia struktury DNA i RNA chorobotwórczych mikroorganizmów nie tylko na powierzchniach, ale także w powietrzu, zapewniając w pełni kompleksowe rozwiązanie w zakresie kontroli i zapobiegania zakażeniom. System automatycznie zwraca uwagę na umywalki, uchwyty, czy inne powierzchnie, z którymi bezwiednie się stykamy. Roboty UVD umożliwiają szpitalom zmniejszenie przenoszenia chorób poprzez zabijanie 99,99% bakterii, wirusów i grzybów w ciągu około 10 minut w pomieszczeniu takim jak sala chorych czy sala operacyjna.

Skrócenie czasu poświęconego na dezynfekcję pozwala personelowi medycznemu skupić się na najważniejszych zadaniach, a jednocześnie usprawnia pracę szpitala na rzecz ochrony życia i zdrowia pacjentów nie tylko w czasie pandemii, epidemii sezonowych chorób zakaźnych, ale także w przypadku codziennej pracy szpitala.

Wykorzystanie pracy robota pozwoli na dokładniejszą dezynfekcję pomieszczeń ,a tym samym podnosi komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentek i personelu szpitala.

Szpital Łubinowa 3 © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone.