Położnictwo i Ginekologia

Nasz szpital to jedna z najnowocześniejszych placówek położniczo-ginekologicznych na Śląsku. Działamy od 2007 roku, zapewniając rodzącym u nas pacjentkom bezpieczeństwo i komfort w tym niezwykłym momencie życia, jakim dla kobiety jest poród. W tym czasie zaufały nam tysiące kobiet, które nie tylko powierzyły nam swoje leczenie operacyjne i powrót do zdrowia, ale przede wszystkim urodziły u nas swoje dzieci. Obecnie nasz personel ma przyjemność uczestniczyć również w porodach kolejnych dzieci naszych pacjentek.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy naszego szpitala posiada 20 łóżek, dzięki czemu panuje u nas kameralna i miła atmosfera, którą cenią sobie nasze pacjentki. Aby zapewnić rodzącym warunki do odbycia porodu odpowiadające ich psychicznym oczekiwaniom nasze sale porodowe wystrojem zbliżone są do warunków domowych. Kobieta rodząca
w trakcie porodu może zachowywać się spontanicznie – przybierać najbardziej dogodna dla niej samej pozycję. W tym celu ma do dyspozycji fotel, worek sacco, piłkę, materac, uchwyty na ścianach, które są dodatkowym wyposażeniem sali.

W celu zaspokojenia u rodzącej potrzeby prywatności kontrola personelu medycznego ograniczona jest do koniecznego minimum. Komfort i bezpieczeństwo pobytu zapewniają: dwustanowiskowa nowocześnie wyposażona sala porodowa z możliwością odbycia pierwszego okresu porodu w wodzie i śródporodowym monitorowaniem tętna płodu w systemie telemetrycznym, trakt operacyjny z dwoma salami operacyjnymi oraz sala intensywnego nadzoru z możliwością ścisłego monitorowania stanu pacjentki. Aseptyka na salach porodowych i operacyjnych zapewniona jest przez zastosowanie filtrów absolutnych. Obiekt jest w całości klimatyzowany i wentylowany mechanicznie. Pacjentki przebywają w salach jedno i dwuosobowych z łazienką, telefonem i telewizorem.

Oddział jest kompletnie wyposażony w niezbędny sprzęt i aparaturę medyczną: USG, KTG, fotele i łóżka ginekologiczne, respiratory, inkubatory, lampy do fototerapii, pompy infuzyjne i inne.

Pacjentki ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia mogą korzystać ze wszystkich oferowanych przez nas świadczeń nieodpłatnie i niezależnie od miejsca zamieszkania. Natomiast osobom nieubezpieczonym oferujemy pełny zakres naszych usług według cennika usług komercyjnych. Ceny wszystkich zabiegów zawierają pełny koszt badań laboratoryjnych, EKG, konsultacji przed i pooperacyjnych, oraz wszystkich zastosowanych materiałów medycznych i leków. W czasie pobytu na oddziale wszystkim naszym pacjentkom zapewniamy pełne wyżywienie z możliwością wyboru dań, komfortowe warunki pobytu i profesjonalną opiekę personelu o najwyższych kwalifikacjach.

W ramach oddziału prowadzimy własną szkołę rodzenia z cyklem wykładów i szkoleń o zróżnicowanej tematyce dotyczącej kobiety w ciąży, porodu i opieki poporodowej. Kurs prowadzony jest przez wykwalifikowane położne  z wieloletnim doświadczeniem.

Stosujemy różnorodny system opieki nad noworodkiem rooming-in i tradycyjny. Pacjentka w każdej chwili może zdecydować czy pozostaje z dzieckiem na sali, czy odda je pod opiekę doświadczonej położnej. Już od chwili narodzin dziecka nasz personel chętnie pomaga i dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu karmienia, pielęgnacji i opieki nad noworodkiem.

Profil świadczeń zdrowotnych

W ramach oferty położniczej zapewniamy:

  • porody w znieczuleniu,
  • każda pacjentka ma zapewnioną indywidualną opiekę zespołu medycznego: ginekolog, położna, anestezjolog, neonatolog, pielęgniarka noworodkowa,
  • na życzenie pacjentki – poród rodzinny,
  • możliwość odbycia pierwszego okresu porodu w wodzie,
  • system rooming in – dziecko po porodzie przebywa na sali wspólnie z matką,
  • bezpośrednia bliskość sali porodowej i bloku operacyjnego zapewnia bezpieczeństwo w przypadku konieczności zabiegowego rozwiązania porodu.

oraz w ramach oferty ginekologicznej wykonujemy:

  • zabiegi diagnostyczno-lecznicze wykonywane w systemie chirurgii jednego dnia,
  • pełny zakres zabiegów ginekologicznych drogą brzuszną i pochwową włącznie z operacjami obejmującymi uroginekologię i onkologię ginekologiczną,
  • zabiegi laparoskopowe i histeroskopowe.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych pacjentek oferujemy również możliwość indywidualnej opieki okołoporodowej. Każda rodząca u nas kobieta może na życzenie uzyskać dodatkową, odpłatną opiekę, wybranej przez siebie położnej, opiekującej się rodzącą od momentu przyjęcia do sali porodowej, aż do przekazania pacjentki do sali pobytowej. Szczegóły w poradnik pacjenta.

Pacjentki mają możliwość korzystania z opieki ambulatoryjnej w prywatnym gabinecie położniczo-ginekologicznym, w ramach którego możliwe jest wykonanie badań ultrasonograficzych z obrazowaniem trójwymiarowym w czasie rzeczywistym (tzw. 4D) działającym codziennie w godzinach 8.00-20.00. Więcej informacji w Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

Zespół medyczny oddziału

Dr n. med. Wieczorek Jarosław – Dyrektor Szpitala, Konsultant, Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Ślęczka Tomasz – Ordynator Oddziału Ginekologii i Położnictwa, Dyrektor ds. Lecznictwa, Konsultant, Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. med. Bystrzejewski Sławomir – Specjalista Ginekolog-Położnik, Anestezjolog

Dr Mariola Czajkowska – Dyrektor ds Pielęgniarek i Położnych
Lek. Baran Janusz – Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Bieniec Maria – Specjalista Ginekolog-Położnik
Dr n. med. Cwynar Grzegorz – Ginekolog-Położnik
Dr n. med. Dynia-Kiesler Jolanta – Specjalista Ginekolog-Położnik, Cytolog
Dr n. med. Graniczka Michał – Ginekolog-Położnik
Lek. Grzyb Maciej – Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Heinrich-Kupka Anna – Specjalista Ginekolog-Położnik
Dr n. med. Juraszek Paweł – Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Juszczyk Łukasz – Ginekolog-Położnik
Dr n. med. Koza Krzysztof – Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Leks Tomasz – Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Mniszek Jacek – Specjalista Ginekolog-Położnik
Prof. dr hab. n. med. Nowosielski Krzysztof – Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Puchała Ewa – Specjalista Ginekolog-Położnik, Cytolog, Seksuolog
Dr n. med. Słonicz Marek – Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Spyra Roman – Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Stolorz Katarzyna – Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Ślęczka Tymoteusz – Ginekolog-Położnik
Lek. Wiśniewska Marta – Ginekolog-Położnik
Lek. Witych Grzegorz – Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Cichoń Bartosz – Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Habaj Joanna – Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Wojnarowska Marlena – Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Słowik Łukasz – Specjalista Ginekolog-Położnik
Lek. Klimek Mateusz – Ginekolog-Położnik, Rezydent
Lek. Maciej Jeleń – Specjalista Ginekolog-Położnik

Odwiedziny u pacjentek odbywają się w godzinach od 09:00 do 20:00. Z uwagi na bezpieczeństwo noworodków zabrania się wchodzenia na oddział dzieci do lat 12. Zobacz: Regulaminy

Wszystkie Panie zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem pacjenta, gdzie znajdują się informacje organizacyjne względem pracy i pobytu w szpitalu oraz inne przydatne informacje dla kobiet  w  ciąży i nie tylko.

Kontakt do szpitala (całodobowy):
Telefon: 32 202 55 21
Fax: 32 202 55 21

e-mail: szpital@narodziny.com.pl

Dyżurka pielęgniarek:
tel. 32 202 55 21 wew. 112, 211 – dyżurka pielęgniarek

Szpital Łubinowa 3 © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone.