Łubinowa 3

Endoskopia ginekologiczna to dziedzina chirurgii zdobywająca coraz więcej gorących zwolenników i dobra praktyka leczenia zabiegowego schorzeń narządu rodnego w wielu ośrodkach medycznych w kraju i zagranicą.

Pierwszą histerektomię laparoskopową wykonał w 1988 roku Harry Reich (USA). Od tego czasu arsenał zabiegów wykonywanych metodami małoinwazyjnymi stale rośnie, obejmując w obecnej chwili wszystkie rodzaje zabiegów chirurgicznych wykonywanych metodami klasycznymi.

Intencją powołania Śląskiego Centrum Endoskopii „Łubinowa” było stworzenie platformy dydaktycznej służącej wymianie doświadczeń i rozwojowi technik endoskopowych służących naszym pacjentkom. Członkowie zespołu wykonują zabiegi endoskopowe od 1991 roku i mają na swoim kącie ponad 15 tysięcy operacji laparoskopowych. Doświadczenia zdobywane na szkoleniach w kraju i za granicą oraz kilkunastoletnie członkostwo Europejskiego Towarzystwa Endoskopii Ginekologicznej (ESGE) pozwalają na przeniesienie na grunt rodzimy  zdobytych umiejętności i wiedzy. Dzięki współpracy z wiodącymi  producentami sprzętu endoskopowego mamy możliwość korzystania z najnowszych osiągnięć techniki medycznej i prezentacji ich zainteresowanym lekarzom i ośrodkom medycznym. Oferta Centrum obejmowała będzie w najbliższej przyszłości indywidualne szkolenia personelu medycznego stwarzające możliwość zdobycia praktycznych umiejętności w zakresie chirurgii laparoskopowej.

Szpital Łubinowa 3 © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone.