W związku ze zmianami wprowadzonymi przez ministra zdrowia i NFZ od stycznia bieżącego roku szpital Łubinowa przystąpił do realizacji procedur onkologicznych z zakresu ginekologii w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej realizowanej w poradniach (Katowice, Lędziny, Sosnowiec) oraz lecznictwa szpitalnego realizowanego w szpitalu na Łubinowej. Tak zwana „szybka ścieżka onkologiczna” ma na celu zapewnienie pacjentowi z podejrzeniem lub rozpoznaniem choroby nowotworowej maksymalnie krótkiego czasu od diagnostyki do terapii.

Szpital w ramach „Pakietu onkologicznego” zapewnia pełny proces diagnostyczny oraz leczenie chirurgiczne jak również w ramach umowy z podwykonawcą leczenie uzupełniające w postaci chemioterapii i radioterapii. Terapia chirurgiczna w zależności od rodzaju i zaawansowania nowotworu prowadzona jest metodami endoskopowymi lub klasycznie.

Dla zapewnienia najwyższej jakości leczenia szpital Łubinowa nawiązał współpracę z Panem prof. dr hab. n. med. Ryszardem Poręba – doświadczonym ginekologiem onkologiem – w zakresie konsultacji ginekologicznych i onkologicznych oraz leczenia operacyjnego. Współpraca ta umożliwia realizację w ramach ośrodka procedur onkologicznych w najbardziej zaawansowanych przypadkach nowotworów.

Szpital Łubinowa 3 © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone.