Już dzisiaj o pierwszym kontakcie matki z dzieckiem, barierach i wnioskach z dotychczasowej realizacji projektu „skóra do skóry” specjalistki Łubinowej – Iwona Krupowies, ordynatorka Oddziału Neonatologii oraz Katarzyna Cegiełka, położna oddziałowa – porozmawiają z przedstawicielami ministerstwa, konsultantami krajowymi, położnymi i lekarzami. Debatę organizuje Gazeta Wyborcza i Fundacja Rodzić po Ludzku.

Od kwietnia obowiązuje w szpitalach położniczych nowe prawo, które gwarantuje kobietom m. in. respektowanie planu porodu przygotowanego przez kobietę i osobę prowadzącą ciążę, swobodę pozycji parcia, zaniechanie nieuzasadnionych interwencji medycznych, dwugodzinny pierwszy kontakt matki z dzieckiem.Czy „Standard” zmienił szpitale? Czy od kwietnia w Polsce rodzi się inaczej, lepiej? Chcemy to sprawdzić!

Porozmawiamy o tym:
  • co o swoich nowych prawach wiedzą rodzice
  • jakie bariery stają na drodze wdrażania standardu,
  • jak regulować procedury medyczne stosowane wobec porodów niefizjologicznych.
Wśród prelegentów wystąpią:
  1. Minister Zdrowia Ewa Kopacz;
  2. Dyrektor Szpitala na Madalińskiego, prof. Bogdan Chazan;
  3. Ordynatorka Oddziału Neonatologii Szpitala Łubinowa 3 z Katowic, lek. med. Iwona Krupowies oraz mgr Katarzyna Cegiełka, położna oddziałowa;
  4. Położna Ewa Janiuk;
  5.  Lek. Krzysztof Makuch, z-ca prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie;
  6. Anna Otffinowska, prezeska Fundacji „Rodzić po ludzku”

Debatę poprowadzi Elżbieta Cichocka z „Gazety Wyborczej”. Organizatorzy zapraszają rodziców, lekarzy, położne, studentów położnictwa, konsultantki laktacyjne, doule, dziennikarzy i wszystkich zainteresowanych opieką okołoporodową!

Szpital Łubinowa 3 © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone.