Szkoła rodzenia

Nasza szkoła rodzenia to miejsce, które daje możliwość uzyskania przydatnych informacji i umiejętności, które pozwalają z większym spokojem i świadomością przeżyć sam poród, jak i pierwsze dni z maleństwem. Zajęcia polecamy zarówno parom, które oczekują swojego pierwszego dziecka, jak i doświadczonym rodzicom.

W trakcie kursu dowiesz się, jak zagwarantować swojemu maleństwu bezpieczny rozwój, a nasze położne podzielą się z Tobą wiedzą dotyczącą opieki nad dzieckiem. W ramach zajęć zapewniamy także konsultacje z psychologiem, logopedą i fizjoterapeutą dziecięcym. W zajęciach można wziąć udział z lub bez osoby towarzyszącej Nasze położne wszystkimi zaopiekują się równie dobrze!

Kiedy rozpocząć zajęcia w szkole rodzenia?

Najbardziej optymalnym czasem na rozpoczęcie zajęć w szkole rodzenia jest trzeci trymestr ciąży. Przyjmujemy jednak kobiety również we wcześniejszych miesiącach ciąży, w zależności od ich stanu zdrowia, osobistych preferencji i liczby wolnych miejsc w grupie.

Co nas wyróżnia?

Naszą szkołę rodzenia prowadzą doświadczone i wykwalifikowane położne, których opiekę doceniły pacjentki w plebiscycie „Podziękuj swojej położnej”, którego organizatorem był miesięcznik „Dziecko” wspólnie z Fundacją „Rodzić Po Ludzku”.

Kiedy odbywają się zajęcia?

Spotykamy się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki godz.16 i wtorki godz. 18:00. W trakcie sześciu zajęć nasze położne omawiają każdy ważny etap w przygotowaniach do porodu i macierzyństwa. W programie zawarte są również spotkania z psychologiem, fizjoterapeutą i logopedą z Centrum Medycznego In Corpore, którzy korzystając ze swojej wiedzy przygotują rodziców do odpowiedniej opieki nad dziećmi na każdym etapie rozwoju. Zapraszamy Panie z osobą towarzyszącą.

Czego dowiesz się w naszej szkole rodzenia?

W czasie pierwszego spotkania omawiamy podstawowe zagadnienia związane z fizjologią ostatnich dni przed porodem, objawami rozpoczynającego się porodu, dietą, wykazem dokumentów czy wyprawką, niezbędną przy przyjęciu i pobycie w szpitalu. Omawiamy także zalety oraz przeciwwskazania porodu rodzinnego, czyli obecności taty na sali porodowej.

Drugie spotkanie to ćwiczenia relaksacyjno – oddechowe odciążające kręgosłup, naturalne metody łagodzenia bólu porodowego oraz omówienie poszczególnych faz porodu. W trakcie tego spotkania zapoznajemy uczestników z oddziałem i salą porodową.

W czasie trzecich zajęć omawiamy zagadnienia związane z karmieniem piersią i wsparciem w laktacji. W trakcie spotkania instruujemy młode mamy w zakresie prawidłowej pozycji i sposobu przystawiania dziecka do piersi oraz monitorowania przebiegu karmienia – oceny wskaźników skutecznego karmienia. Nasze uczestniczki dowiedzą się również, jak poznać wczesne oznaki głodu u dziecka, jakie korzyści wynikają z karmienia piersią oraz jak rozwiązać najczęstsze problemy laktacyjne.

Kolejne, czwarte spotkanie poświęcone jest noworodkowi – ćwiczymy kąpiel, pielęgnację skóry i pępka noworodka, przygotowujemy wyprawkę oraz omawiamy problemy związane z pierwszymi miesiącami życia dziecka. Omawiamy również zalety karmienia naturalnego oraz dietę matki karmiącej.

Piąte spotkanie to omówienie przebiegu połogu, higieny w tym okresie a także najczęstszych problemów okresu poporodowego. W trakcie spotkania zapoznajemy się z indywidualnymi oczekiwaniami uczestników kursu dotyczącymi porodu i pobytu w naszym szpitalu.

Na ostatnim, szóstym spotkaniu uczestnicy spotkają się z psychologiem oraz z logopedą i fizjoterapeutą dziecięcym. Omówimy psychologię porodu oraz rolę partnera w trakcie jego trwania oraz przeprowadzimy instruktaż pielęgnacyjny niemowlęcia. Nasza specjalistka wyjaśni, jak opiekować się, pielęgnować i jak bawić się z dzieckiem, aby zapewnić mu prawidłowy rozwój ruchowy. Uczestnicy dowiedzą się także czym jest asymetria posturalna i obniżone lub podwyższone napięcie mięśniowe. Logopeda szczegółowo przedstawi procedurę badania logopedycznego noworodka w kontekście efektywnego karmienia naturalnego oraz sztucznego. Poruszymy także aspekt prawidłowego rozszerzania diety oraz doboru akcesoriów do karmienia i pojenia.

Oboje rodziców zachęcamy do skorzystania z naszej oferty! Każda para aktywnie uczestniczy w zajęciach, przewijając i kąpiąc lalkę noworodka. Przyszłe mamy uczą się prawidłowych pozycji do karmienia piersią, a tatusiowie poznają techniki noszenia noworodka. Wspólnie przeprowadzamy symulację porodu, stosując aktywne pozycje porodowe, techniki oddychania w czasie porodu.
Podczas zajęć otrzymacie Państwo próbki produktów dla kobiet w ciąży i dla niemowląt, materiały szkoleniowe oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanej przez nas edukacji przedporodowej!

Adres i zapisy

ul. Bażantów 2 Katowice 40-668 Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore

tel: (32) 793 90 25

tel./fax: (32) 601 26 92

tel. kom : 664 300 069


Spotkania odbywają się w poniedziałki godz.16 i wtorki godz. 18 w Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore

Osoby prowadzące szkołę rodzenia:

 Ewa Pytel
Przełożona Pielęgniarek i Położnych, spec. położnictwa i ginekologii

kom. 660 691 625

 Sabina Piasecka
Koordynator traktu porodowego, spec. położnictwa i ginekologii

kom. 603 699 332

Terminy

Zajęcia w naszej szkole obejmują cztery spotkania odbywające się we wtorki i czwartki.

Polecamy

Zapraszamy do nowoczesnego Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore które zapewni holistyczną opiekę dla matki i jej dziecka. Więcej Informacji na stronie: www.centrumincorpore.pl

Nasz szkoła rodzenia

Zapisz się

Szpital Łubinowa 3 © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone.