Telefon do szpitala (całodobowy)

Tel/faks: 32 202 55 21
e-mail: szpital@narodziny.com.pl

 

Infolinia - Koordynowana Opieka nad Kobietą w Ciąży (całodobowo)
Telefon: 32 257 03 69


Rejestracja gabinetów: (całodobowo)

Telefon: 32 202 55 21
Telefon: 32 257 03 69


Sonda

Czy mężczyzna powinien być obecny przy porodzie?

TAK - 76%
NIE - 24%
Głosowanie zakończone.

Szkoła rodzenia


Naszą szkołę rodzenia szczególnie polecamy parom, które oczekują swojego pierwszego dziecka. Jednak również doświadczeni rodzice w trakcie kursu dowiedzą się nie tylko nowinek z zakresu porodu i położnictwa, ale również nabędą wiedzę  ułatwiającą opiekę nad dzieckiem. Uzyskane podczas zajęć informacje i umiejętności pozwalają z większym spokojem i świadomością przeżyć sam poród, jak i pierwsze dni z maleństwem. Mąż pracuje, koleżanka wyjechała i nie masz z kim przyjść? U nas to nie problem. Nasze położne chętnie z tobą poćwiczą. Zapraszamy również Panie bez osoby towarzyszącej. 

Najbardziej optymalnym czasem na rozpoczęcie zajęć w szkole rodzenia jest trzeci trymestr ciąży. Przyjmujemy jednak kobiety również we wcześniejszych miesiącach ciąży, w zależności od ich stanu zdrowia, osobistych preferencji i liczby wolnych miejsc w grupie.


Naszą szkołę rodzenia prowadzą doświadczone i wykwalifikowane położne, których opiekę oceniły same pacjentki w plebiscycie „Podziękuj swojej położnej”, który realizował miesięcznik „Dziecko” wspólnie z fundacją Rodzić po Ludzku.


O czym się dowiesz w naszej szkole rodzenia?


W czasie pierwszego spotkania omawiamy podstawowe zagadnienia związane z fizjologią ostatnich dni przed porodem, objawy rozpoczynającego się porodu, dietę, wykaz dokumentów oraz wyprawki niezbędnej przy przyjęciu i pobycie w szpitalu.


Drugie spotkanie to ćwiczenia relaksacyjno – oddechowe, odciążające kręgosłup, omówienie psychologii porodu oraz roli partnera w czasie jego trwania. W trakcie tego spotkania zapoznajemy się z oddziałem i salą porodową.


Kolejne trzecie spotkanie poświęcone jest noworodkowi – ćwiczymy kąpiel, pielęgnację skóry i pępka noworodka, przygotowujemy wyprawkę oraz omawiamy problemy związane z pierwszymi miesiącami życia dziecka. Omawiamy również zalety karmienia naturalnego oraz dietę matki karmiącej.


Czwarte ostatnie spotkanie to omówienie przebiegu połogu, higieny w tym okresie a także najczęstszych problemów okresu poporodowego. W trakcie naszych spotkań zapoznajemy się z indywidualnymi oczekiwaniami uczestników kursu dotyczącymi porodu i pobytu w naszym szpitalu.

Adres i zapisy:

ul. Bażantów 2 Katowice 40-668 Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore

Zapisy telefonicznie:

tel: (32) 793 90 25
tel./fax: (32) 601 26 92
tel. kom : 664 300 069

Opłata za cały kurs (4 spotkania) wynosi 370 PLN, płatność konto Centrum In Corpore:
ING Bank Śląski 08 1050 1214 1000 0090 7555 6838

Osoby prowadzące szkołę rodzenia:

dr_pytel

  • położna Ewa Pytel (kom. 660 691 625)
  • położna Sabina Piasecka (kom. 603 699 332)

Terminy:

Zajęcia w naszej szkole obejmują cztery spotkania odbywające się w soboty lub niedziele. Kolejna edycja zajęć szkoły rodzenia rozpoczyna się z początkiem miesiąca - w pierwszą sobotę lub niedzielę.

Do uzgodnienia pora rozpoczęcia zajęć.

Polecamy:

Zapraszamy do nowoczesnego Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore które zapewni holistyczną opiekę dla matki i jej dziecka.

więcej Informacji na stronie: www.centrumincorpore.pl