Telefon do szpitala (całodobowy)

Tel/faks: 32 202 55 21
e-mail: szpital@narodziny.com.pl

 

Infolinia - Koordynowana Opieka nad Kobietą w Ciąży (całodobowo)
Telefon: 32 257 03 69


Rejestracja gabinetów: (całodobowo)

Telefon: 32 202 55 21
Telefon: 32 257 03 69


Sonda

Czy mężczyzna powinien być obecny przy porodzie?

TAK - 76%
NIE - 24%
Głosowanie zakończone.
Informacje prasowe

Bezpłatna cytologia dla Ślązaczek

Rak nie zawsze daje dolegliwości, a trwająca chwilę cytologia może uratować życie! Katowicki Szpital Położniczo-Ginekologiczny przy ulicy Łubinowej  zaprasza 10 grudnia 2011 na bezpłatne badania cytologiczne w ramach akcji  „Biała sobota”.

Przeczytaj pełny tekst

 

Matki dwójki dzieci częściej chorują na raka szyjki macicy!

Na raka szyjki macicy najczęściej chorują kobiety, które urodziły dwójkę dzieci i nie planowały kolejnego potomstwa, wynika z obserwacji Szpitala Ginekologiczno-Położniczego Łubinowa 3 w Katowicach. Specjaliści śląskiej placówki apelują: Do ginekologa chodzi się nawet, jak nic nie boli i dobrze się czujemy!

Przeczytaj pełny tekst


 

Mały pieprzyk – duży problem

O kilka proc. rocznie wzrasta liczba pacjentów z nowotworami skóry. Obecnie umiera co drugi pacjent chory na zaawansowanego czerniaka, chociaż jego uleczalnośd wynosi 98 proc. - Świadomośd walki z rakiem piersi wzrasta i to nas cieszy, ale niestety nadal niezwykle groźny i wciąż lekceważony jest jego cichy brat: nowotwór skóry – przypominają specjaliści szpitala Łubinowa 3 w Katowicach.

Zobacz pełny tekst

 

Zdiagnozuj raka za darmo! Bezpłatne badania na Łubinowej

Choć październik to międzynarodowy miesiąc walki z rakiem, wciąż zapominamy o nowotworach skóry. Co drugi pacjent chory na czerniaka w zaawansowanym  stadium umiera, bo za późno zgłosił się do lekarza – mówi dr Tadeusz Pająk, ordynator chirurgii Szpitala Ginekologiczno-Położniczego  Łubinowa 3, gdzie już w najbliższą sobotę (22 października)  odbędą się bezpłatne badania ukierunkowane na zmiany nowotworowe skóry i piersi.


Przyczytaj pełny tekst....

 

Blisko 3 razy mniej noworodków w inkubatorach dzięki „STS”


Nowe standardy opieki okołoporodowej obowiązują zaledwie od kwietnia br., ale ich efekty możemy już obserwować. Według danych Szpitala Położniczo-Ginekologicznego Łubinowa 3 w Katowicach, dzięki kontaktowi „skóra do skóry” (STS) zaledwie co 25 noworodek trafia obecnie po porodzie do inkubatora.

Przyczytaj pełny tekst....

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2