Telefon do szpitala (całodobowy)

Tel/faks: 32 202 55 21
e-mail: szpital@narodziny.com.pl

 

Infolinia - Koordynowana Opieka nad Kobietą w Ciąży (całodobowo)
Telefon: 32 257 03 69


Rejestracja gabinetów: (całodobowo)

Telefon: 32 202 55 21
Telefon: 32 257 03 69


Sonda

Czy mężczyzna powinien być obecny przy porodzie?

TAK - 76%
NIE - 24%
Głosowanie zakończone.

28.03.2015

 

Onkologia ginekologiczna

 

W związku ze zmianami wprowadzonymi przez ministra zdrowia i NFZ od stycznia bieżącego roku szpital Łubinowa przystąpił do realizacji procedur onkologicznych z zakresu ginekologii w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej realizowanej w poradniach (Katowice, Lędziny, Sosnowiec) oraz lecznictwa szpitalnego realizowanego w szpitalu na Łubinowej. Tak zwana "szybka ścieżka onkologiczna" ma na celu zapewnienie pacjentowi z podejrzeniem lub rozpoznaniem choroby nowotworowej maksymalnie krótkiego czasu od diagnostyki do terapii.


Szpital w ramach "Pakietu onkologicznego" zapewnia pełny proces diagnostyczny oraz leczenie chirurgiczne jak również w ramach umowy z podwykonawcą leczenie uzupełniające w postaci chemioterapii i radioterapii. Terapia chirurgiczna w zależności od rodzaju i zaawansowania nowotworu prowadzona jest metodami endoskopowymi lub klasycznie.


Dla zapewnienia najwyższej jakości leczenia szpital Łubinowa nawiązał współpracę z Panem prof. dr hab. n. med. Ryszardem Poręba - doświadczonym ginekologiem onkologiem - w zakresie konsultacji ginekologicznych i onkologicznych oraz leczenia operacyjnego. Współpraca ta umożliwia realizację w ramach ośrodka procedur onkologicznych w najbardziej zaawansowanych przypadkach nowotworów.